Keskkonda väärtustav institutsioon

 
Start Scroll

Kohus järgib juba mitu aastat ambitsioonikat keskkonnapoliitikat, mille eesmärk on täita kõige rangemaid kestliku arengu ja loodusvarade kaitse norme. Institutsiooni pühendumisest keskkonnahoidlikele tavadele annab alates 2016. aastast tunnistust registreering keskkonnajuhtimis- ja -auditeerimissüsteemis EMAS (Eco-Management and Audit Scheme). See Euroopa Liidu reguleeritud sertifikaat antakse organisatsioonidele, kes täidavad rangeid tingimusi, mis on seotud nende keskkonnapoliitikaga, pingutustega keskkonnakaitse nimel ning kestlike töömeetoditega.

2023. aastal jätkas kohus oma jõupingutusi, et lõpetada plastist veepudelite kasutamine oma ruumides. Uue toitlustuslepinguga keelati plastist veepudelite müük. Lisaks jätkas Euroopa Kohus oma töötajatele korduvkasutatavate pudelite jagamist, et suurendada 2022. aastal paigaldatud joogiveeautomaatide kasutamist.

Energiatarbimine on nüüdseks pöördunud tagasi pandeemia-eelsele langustrendile. See tulemus saavutati tänu COVIDi kriisi tõttu kehtestatud spetsiaalsetest ventilatsioonimeetmetest loobumisele ja tõhusamate õhufiltrite paigaldamisele. Ukrainas toimuva sõja tõttu kehtestatud erakorraliste energiasäästumeetmete tulemusel vähendas Euroopa Kohus märkimisväärselt oma elektri- ja kütteenergiatarbimist.

Ajavahemikuks 2022–2023 seadis Euroopa Kohus endale kvantitatiivsed eesmärgid paberitarbimise vähendamiseks. 2022. aastal vähenes kontoripaberi kasutamine (välja arvatud kohtuvälised väljaanded) 54,1% võrreldes kriisieelse tasemega 2019. aastal ja see suundumus jätkus 2023. aastal tänu harjumuste muutumisele ning protsesside ja dokumentide jätkuvale digiteerimisele. Lisaks otsustas Euroopa Kohus 2023. aasta septembris piirata isiklike printerite arvu range miinimumiga, et säästa energiat, kulumaterjali ja paberit ning seega vähendada oma süsinikujalajälge.

  • Jäätmete ringlussevõtu suurendamine ja ühekordselt kasutatavate plasttoodete vähendamine
  • Osalemine rattaringlussüsteemis Vel’OH ja rattaga liiklemise soodustamine
  • Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimasüsteemide täiustamine
  • Kontoriprügi ja toidujäätmete vähendamine - 50% kg/TTE
  • Veetarbimise vähendamine - 10,1% m3/TTE
  • Paberitarbimise vähendamine - 62,1% kWh/TTE
  • Elektritarbimise vähendamine - 23,2% kWh/TTE
  • Kütteenergia tarbimise vähendamine - 23,6% kWh/TTE
  • 3466 m2 päikesepaneele, mis toodavad ligikaudu
    422 003 kWh: mis vastab 3466 m2 päikesepaneele, mis toodavad ligikaudu
    422 003 kWh: mis vastab 76 perekonna aastasele vajadusele
  • Süsinikdioksiidi heite vähendamine - 31,7% kg CO2/TTE

Täistööaja ekvivalent (TTE) on ühik, mis võimaldab mõõta tööalast tegevust, olenemata sellest, et iga töötaja poolt nädalas töötatud tundide arv võib erinevate töökorralduse vormide tõttu olla erinev.

Vett, jäätmeid, paberit, kütet ja elektrit puudutavad keskkonnanäitajad vastavad 2022. aasta omadele. Erinevused on välja toodud võrdluses 2015. aastaga, mis on EMASi süsteemi võrdlusaasta.

go to top