Institucija, kuriai rūpi aplinka

 
Start Scroll

Teisingumo Teismas jau ne vienus metus įgyvendina griežtą aplinkosaugos politiką, kurios tikslas – atitikti aukščiausius tvarios plėtros standartus ir tausoti natūralius išteklius. Apie institucijos įsipareigojimą rūpintis aplinka nuo 2016 m. liudija jos EMAS (Eco-Management and Audit Scheme) registracijos sertifikatas. Šis Europos Sąjungos reglamentuojamas sertifikatas išduodamas organizacijoms, atitinkančioms griežčiausias normas dėl jų aplinkos politikos, pastangų saugoti aplinką ir tvarių darbo metodų.

2023 m. Teisingumo Teismas stengėsi, kad jo patalpose nebebūtų naudojami plastikiniai vandens buteliai. Pagal naują maitinimo paslaugų teikimo sutartį draudžiama pardavinėti vandenį plastikiniais buteliais. Be to, Teisingumo Teismas toliau dalijo savo darbuotojams daugkartinius butelius, siekdamas paskatinti naudotis 2022 m. įrengtais vandens fontanėliais.

Energijos suvartojimas dabar vėl mažėja, kaip ir priešpandeminiu laikotarpiu. To pavyko pasiekti atsisakius specialių vėdinimo priemonių, kurių reikėjo laikytis dėl COVID krizės, ir įrengus veiksmingesnius oro filtrus. Įgyvendinus neeilines su karu Ukrainoje susijusias energijos taupymo priemones, Teisingumo Teisme žymiai gerokai sumažėjo elektros energijos ir šildymo suvartojimas.

Teisingumo Teismas buvo nustatęs kiekybinius popieriaus suvartojimo tikslus 2022–2023 m. 2022 m. biuro popieriaus suvartojimas (išskyrus išorės subjektų leidinius) sumažėjo 54,1 %, palyginti su iki krizės 2019 m. vyravusiu lygiu; dėl pasikeitusių įpročių ir tolesnio procesų ir dokumentų skaitmeninimo ši tendencija išliko ir 2023 m. Be to, 2023 m. rugsėjo mėn. Teisingumo Teismas nusprendė iki visiško minimumo sumažinti asmeninių spausdintuvų skaičių, siekdamas taupyti energiją, reikmenis ir popierių ir taip sumažinti savo anglies dioksido pėdsaką.

  • Perdirbama daugiau atliekų ir naudojama mažiau vienkartinių plastikinių gaminių
  • Dalyvaujama dalijimosi dviračiais sistemoje Vel’OH ir skatinamos kelionės dviračiais
  • Tobulinama šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo infrastruktūra
  • Sumažėjo atliekų (biurai ir maitinimas) - 50% kg/EE
  • Sumažėjo vandens suvartojimas - 10.1% m3/EE
  • Sumažėjo popieriaus suvartojimas - 62.1% kg/EE
  • Sumažėjo elektros energijos suvartojimas - 23.2% kWh/EE
  • Sumažėjo šildymui skirtos energijos suvartojimas - 23.6% kWh/EE
  • 3 466 m2 fotovoltinių elementų pagamino
    422 003 kWh: tai atitinka 76 šeimų metinius poreikius
  • Sumažėjo išmetamo anglies dioksido kiekis - 31.7% kg CO2/EE

Etato ekvivalentas (EE) – tai matavimo vienetas, kuriuo išreiškiamas darbo laikas, neatsižvelgiant į kiekvieno darbuotojo per savaitę išdirbtų darbo valandų skirtumus, atsirandančius dėl skirtingo darbo režimo.

Vandens, atliekų, popieriaus, šildymo ir elektros energijos aplinkosauginiai rodikliai atitinka 2022 m. rodiklius. Pokyčiai nurodyti lyginant su 2015 m. – EMAS sistemos referenciniais metais.

go to top