2023-ieji trumpai

A | Metai nuotraukose
B | Metai skaičiais

 
Start Scroll

A | Metai nuotraukose

Sausis

Išgalvotų pavadinimų suteikimas nuasmenintoms byloms

Nuasmenintoms byloms dėl prejudicinio sprendimo priėmimo suteikiami išgalvoti pavadinimai, naudojantis kompiuteriniu automatiniu generatoriumi. Šia iniciatyva siekiama sustiprinti asmens duomenų apsaugą, kartu palengvinant bylų identifikavimą.

Sausis

Šešių naujų Europos Audito Rūmų narių iškilmingas pasižadėjimas

Teisingumo Teisme iškilmingai pasižada Europos Sąjungos Tarybos paskirti nauji Europos Audito Rūmų nariai Jorg Kristijan Petrovič, Stef Blok, George Marius Hyzler, Lefteris Christoforou, Laima Liucija Andrikienė ir Keit Pentus-Rosimannus.

Vasaris

Teisingumo Teismo delegacijosvizitas Rygoje

Delegacija, kurią sudaro Teisingumo Teismo ir Bendrojo Teismo teisėjos iš Latvijos Ineta Ziemele ir Inga Reine ir Teisingumo Teismo aukštesniojo lygmens vadovybė, vyksta į Rygą (Latvija) darbo vizito, kad būtų stiprinama Latvijos valdžios institucijų ir Teisingumo Teismo komunikacija, keitimasis informacija ir bendradarbiavimas.

Balandis

Bendrojo Teismo procedūros reglamento pakeitimai

Siekdamas skatinti modernų ir veiksmingą teisingumą, Bendrasis Teismas iš dalies keičia savo Procedūros reglamentą. Šiais pokyčiais siekiama teismo procesą padaryti aiškesnį ir paprastesnį, įtraukiant galimybę naudotis vaizdo konferencija per teismo posėdžius, pasirašyti sprendimus ir nutartis elektroniniu būdu ir paskirti modelines bylas.

Balandis

Freskos iš Neapolio nacionalinio archeologijos muziejaus perdavimas

Neapolio nacionalinis archeologijos muziejus (MANN) paskolina Teisingumo Teismui eksponuoti Pompėjos freską Vittoria alata. Ši pirmajame mūsų eros amžiuje sukurta freska – taikos ir klestėjimo simbolis, iliustruojantis meno ir teisminės institucijos ryšį.

Balandis

Simpoziumas, surengtas Bendrojo Teismo kanclerio Emmanuel Coulon tarnybos pabaigos proga

Ta proga, kad Emmanuel Coulon, buvęs Bendrojo Teismo kancleris 2005–2023 m., nustojo eiti pareigas, Bendrojo Teismo didžiojoje posėdžių salėje vyksta simpoziumas „Considérations sur le droit processuel devant le Tribunal de l’Union européenne“ („Svarstymai dėl proceso Europos Sąjungos Bendrajame Teisme teisės“).

Gegužė

Konkurso „European Law Moot Court“ finalas

„European Law Moot Court“, pirmą kartą surengtas 1988 m., yra didžiausias pasaulyje Sąjungos teisės teisminio proceso inscenizacijos konkursas. 2023 m. konkursą laimi Turino universiteto (Italija) komanda.

Gegužė

Europos diena

Minint R. Šumano deklaracijos metines, Teisingumo Teismas atveria savo duris piliečiams, kad jie galėtų susipažinti su jo veikla. Per ekskursijas su gidu, kurios pirmą kartą siūlomos ir virtualiu formatu, piliečiams pasakojama apie abiejų teismų vaidmenį ir veiklą, bylų nagrinėjimo eigą ir institucijos tarnybas.

Gegužė

Daugiakalbystės sodo atidarymas

Europos dieną iškilmingai atidaromas aikštės prie institucijos prieigose esantis Daugiakalbystės sodas. Ši nauja žalioji erdvė, kurioje auga įvairių veislių augalai, perteikia suvienytą kalbų ir kultūrų įvairovę ir atspindi pačią Teisingumo Teismo esmę.

Gegužė

Sprendimas Meta Platforms Ireland / Komisija

Atsižvelgdamas į papildomas priemones, kurių ėmėsi Komisija (visų pirma virtualios duomenų saugyklos sukūrimą), Bendrasis Teismas atmeta Meta Platforms Ireland pareikštą ieškinį ir nusprendžia, kad Komisijos prašymas vykstant tyrimui dėl antikonkurencinių veiksmų pateikti dokumentus, kuriuose yra tam tikrų paieškos žodžių, yra tinkama priemonė Sutartyse numatytai konkurencijos sistemai išsaugoti (T-451/20).

Birželis

Danijos ir Airijos įstojimo į Sąjungą 50osios metinės

Danija ir Airija (kartu su Jungtine Karalyste) į Europos Sąjungą įstojo 1973 m. Šios dvi valstybės narės švenčia penkiasdešimtąsias įstojimo ir pirmosios Europos Sąjungos plėtros metines.

Birželis

Naujojo Bendrojo Teismo kanclerio Vittorio Di Bucci priesaika

Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjai paskiria Vittorio Di Bucci Europos Sąjungos Bendrojo Teismo kancleriu šešerių metų kadencijai. Jis pakeičia Emmanuel Coulon.

Birželis

Dirbtinio intelekto strategijos priėmimas

Teisingumo Teismas priima Dirbtiniu intelektu pagrįstų priemonių integravimo strategiją. Šiame dokumente įtvirtinami šių priemonių naudojimo tikslai ir principai, apibūdinami pagrindiniai pavojai ir siūloma užtikrinti valdymo tvarką.

Liepa

Kroatijos įstojimo į Europos Sąjungą 10osios metinės

2013 m. liepos 1 d. Kroatija tapo naujausia valstybe nare, įstojusia į Europos Sąjungą. Po dešimties metų, 2023 m. sausio mėn., ši valstybė taip pat prisijungė prie euro zonos ir Šengeno erdvės. Šiai istorinei sukakčiai paminėti Teisingumo Teismo didžiojoje posėdžių salėje surengiama iškilminga ceremonija.

Liepa

Sprendimas Meta Platforms ir kt.

Vokietijos teismas kreipiasi į Teisingumo Teismą ir šis nusprendžia, kad atlikdama tyrimą dėl piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi nacionalinė konkurencijos institucija gali konstatuoti Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimą (C-252/21).

Rugsėjis

Konferencija „Suvienijusi įvairovę II“ Hagoje

Antrą kartą rengiamoje konferencijoje „EUnited“ Teisingumo Teismo delegacija Hagoje susitinka su nacionalinių konstitucinių ir aukščiausiųjų teismų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjais aptarti teisinės valstybės principą ir būtinybę išlaikyti valstybių narių konstitucinę įvairovę.

Rugsėjis

Dviejų naujų Bendrojo Teismo narių priesaika

Saulius Lukas Kalėda (Lietuva) ir Louise Spangsberg Grønfeldt (Danija) prisiekia iškilmingame posėdyje, pradėdami eiti Bendrojo Teismo teisėjų pareigas.

Rugsėjis

Konferencija apie daugiakalbystę Teisingumo Teisme

Daugiausia dėmesio skirdami technologijų pažangai, konferencijos pranešėjai ir dalyviai aptaria naujų ir veiksmingų priemonių naudojimą teisinio vertimo raštu ir žodžiu specialistų darbe.

Spalis

Meno kūrinių iš Slovėnijos nacionalinės galerijos perdavimas

Teisingumo Teisme lankantis Slovėnijos Respublikos Prezidentei Nataša Pirc Musar, Slovėnijos nacionalinė galerija paskolina Teisingumo Teismui eksponuoti tris meno kūrinius: Tugo Šušnik Poletje (Vasara) ir Zima (Žiema) ir Janez Boljka Lipizanerių veislės žirgas.

Lapkritis

Teisėjų forumas

Nacionalinių teismų teisėjai susitinka Teisingumo Teisme aptarti įvairių temų, pavyzdžiui, prejudicinio sprendimo priėmimo proceso, teismų nepriklausomumo sąvokos Sąjungos teisėje, vartotojų apsaugos ir teismų bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose.

Lapkritis

Aštuonių naujų Europos prokuratūros narių iškilmingas pasižadėjimas

José António Lopes Ranito, Ignacio de Lucas Martín, Miranda de Meijer, Gedgaudas Norkūnas, Anne Pantazi Lamprou, Nikolaos Paschalis, Ursula Schmudermayer ir Andrea Venegoni iškilmingai pasižada Teisingumo Teisme, pradėdami eiti pareigas Europos prokuratūroje.

Gruodis

Politinis susitarimas dėl dalies jurisdikcijos priimti prejudicinius sprendimus perdavimo Bendrajam Teismui

Europos Parlamento, Europos Sąjungos Tarybos, Europos Komisijos ir Teisingumo Teismo atstovų keturšaliame susitikime pasiekiamas politinis susitarimas dėl Teisingumo Teismo prašymo perduoti dalį jurisdikcijos priimti prejudicinius sprendimus Bendrajam Teismui.

Gruodis

Sprendimas European Superleague Company

Išnagrinėjęs Ispanijos teismo pateiktus klausimus, Teisingumo Teismas nusprendžia, kad FIFA ir UEFA reguliavimo, priežiūros ir sankcijų skyrimo įgaliojimai dėl galimai konkuruojančių tarpklubinių futbolo varžybų, pavyzdžiui, Superlygos, turi būti vykdomi skaidriai, objektyviai, nediskriminuojant ir proporcingai, nes priešingu atveju būtų pažeista konkurencijos teisė ir laisvė teikti paslaugas (C-333/21).

Gruodis

Informuotumo apie negalią diena Teisingumo Teisme

Institucija, visapusiškai įsipareigojusi užtikrinti prieinamumą ir įtrauktį, rengia praktinius ir internetinius seminarus, kad padidintų savo darbuotojų informuotumą apie asmenų su negalia teises.

Metai skaičiais

Institucija 2023-aisiais

 
81
teisėjas iš
 
27
valstybių narių
Teisingumo Teisme
 
27
teisėjai
 
11
generalinių advokatų
Bendrajame Teisme
 
54
teisėjai
 
Biudžetas
487
mln. EUR
 
2 302
pareigūnai ir kiti tarnautojai
 
60 %
moterų
 
40 %
vyrų
Aukštas pareigas administracijoje einančių moterų skaičius Teisingumo Teisme viršija Europos institucijų vidurkį.
Moterys užima:
55 %
administratorių pareigybių
43 %
vadovaujamų pareigybių
(viduriniosios grandies ir vyresniųjų vadovų)

Teisminės veiklos metai (Teisingumo Teismas ir Bendrasis Teismas)

 
2 092 *
gautos bylos
 
1 687
išnagrinėtos bylos
 
2 990 *
nagrinėjamų bylų
Vidutinė proceso trukmė:
17,2
mėnesio
 
Procesinių dokumentų, pateiktų per e-Curia, procentinė dalis:
 
89 %
Teisingumo Teisme
 
94 %
Bendrajame Teisme
10 502
prieigos prie e-Curia paskyros

* 2023 m. pabaigoje Bendrasis Teismas gavo išskirtinį iš esmės identiškų 404 bylų paketą dėl įgytų arba įgysimų teisių pagal Europos Parlamento narių papildomą pensijų sistemą. Šios bylos buvo sujungtos. Skaičiuojant jas kaip vieną bylą, faktiškai gautos 1 689 bylos, o nagrinėjamos 2 587 bylos.

e-Curia – tai taikomoji programa, leidžianti Teisingumo Teisme ir Bendrajame Teisme nagrinėjamų bylų šalių atstovams ir nacionaliniams teismams, kai Teisingumo Teismui pateikiamas prašymas priimti prejudicinį sprendimą, vien elektroniniu būdu keistis procesiniais dokumentais su teismų kanceliarijomis.

e-Curia : kompiuterinė programa, leidžianti keistis teisminiais dokumentais

Čia įterpėme turinį iš „YouTube“. Kadangi „YouTube“ gali rinkti asmeninius duomenis ir sekti jūsų peržiūros elgesį, mes įkelsime vaizdo įrašą tik po to, kai jūs sutiksite su jų slapukų ir panašių technologijų naudojimu, kaip aprašyta jų Privatumo politika.

Kalbos tarnyba

Kaip daugiakalbė teisminė institucija, Teisingumo Teismas turi galėti nagrinėti bylą, nesvarbu, kuria iš oficialiųjų Sąjungos kalbų ji pradėta. Vėliau jis užtikrina savo jurisprudencijos sklaidą visomis oficialiosiomis Sąjungos kalbomis.

 
24
proceso kalbos
 
552
kalbų kombinacijos
 
611
teisininkų lingvistų, atsakingų už rašytinių dokumentų vertimą
 
1 290 000
pateiktų versti puslapių
 
1 268 000
išverstų puslapių
 
647
teismo posėdžiai ir susirinkimai, kuriuose buvo verčiama sinchroniškai
 
70
vertėjų žodžiu, užtikrinusių vertimą teismo posėdžiuose ir susirinkimuose

Daugiakalbystė ESTT – vienodos teisės kreiptis į teismą užtikrinimas

Čia įterpėme turinį iš „YouTube“. Kadangi „YouTube“ gali rinkti asmeninius duomenis ir sekti jūsų peržiūros elgesį, mes įkelsime vaizdo įrašą tik po to, kai jūs sutiksite su jų slapukų ir panašių technologijų naudojimu, kaip aprašyta jų Privatumo politika.

Teisingumo Teisme vertimas raštu atliekamas pagal privalomą kalbų vartojimo tvarką – ji numato galimybę vartoti 24 oficialiąsias Europos Sąjungos kalbas. Visi verčiami dokumentai yra techniškai sudėtingi teisiniai tekstai. Būtent todėl Teisingumo Teismo kalbų tarnyboje dirba tik teisininkai lingvistai, baigę teisės studijas ir labai gerai mokantys bent dvi oficialiąsias kalbas, kurios nėra jų gimtosios kalbos.
go to top