A környezetvédelem iránt elkötelezett intézmény

 
Start Scroll

A Bíróság több éve ambiciózus környezetvédelmi politikát folytat, amelynek célja a fenntartható fejlődés és a környezetvédelem legszigorúbb normáinak való megfelelés. Az intézmény környezetbarát gyakorlatok iránti elkötelezettségét 2016 óta az EMAS (Eco-Management and Audit Scheme) tanúsítvány használata is bizonyítja. Ezt az Európai Unió által szabályozott tanúsítványt olyan szervezeteknek ítélik oda, amelyek a környezetvédelmi politikájuk, a környezet védelmére irányuló erőfeszítéseik és fenntartható munkamódszereik tekintetében szigorú előírásoknak felelnek meg.

2023-ban a Bíróság további erőfeszítéseket tett a műanyag vizespalackok használatának megszüntetése érdekében. Az új közétkeztetési szerződés megtiltotta a műanyag vizespalackok árusítását. Ezenkívül a Bíróság folytatta újrafelhasználható palackok kiosztását a személyzet számára, hogy ösztönözze a 2022-ben üzembe helyezett ivókutak használatát.

Az energiafogyasztás újra a világjárvány előtti csökkenő tendenciát mutatja. Ezt az eredményt a Covid-válság miatt elrendelt különleges szellőztetési intézkedések elhagyásával és hatékonyabb légszűrők felszerelésével lehetett elérni. Az ukrajnai háborúhoz kapcsolódó rendkívüli energiatakarékossági intézkedésekkel összefüggésben a Bíróság jelentős csökkenést ért el a villamos energiát és fűtést érintő energiafogyasztásában.

A Bíróság a 2022–2023-as időszakra vonatkozóan mennyiségi célokat határozott meg a papírfogyasztásra vonatkozóan. 2022-ben az irodai papírfelhasználás (a kiszervezett kiadványok nélkül) a 2019-es válság előtti szinthez képest 54,1%-kal csökkent, és ez a tendencia a szokások megváltozásának, valamint a folyamatok és dokumentumok folyamatos digitalizálásának köszönhetően 2023-ban is folytatódik. Ezenkívül a Bíróság 2023 szeptemberében úgy döntött, hogy a személyes nyomtatók számát a lehető legalacsonyabbra korlátozza annak érdekében, hogy energiát, fogyóeszközöket és papírt takarítson meg, és ezáltal csökkentse szén-dioxid-kibocsátását.

  • A hulladékok újrahasznosításának javítása és az egyszer használatos műanyagok mennyiségének csökkentése
  • Részvétel a Vel’OH kerékpármegosztó rendszerben és a kerékpáros közlekedés támogatása
  • A fűtési, szellőzési és légkondicionálási infrastruktúra folyamatos javítása
  • Hulladékcsökkentés - 50% kg/TME
  • A vízfelhasználás csökkentése - 10,1% m3/TME
  • A papírhasználat csökkentése („Irodák és közétkeztetés”) - 62,1% kg/TME
  • A villamosenergia fogyasztás csökkentése - 23,2% kWh/TME
  • A fűtésre fordított energiafogyasztás csökkentése - 23.6% kWh/TME
  • 3 466 m2 napelempanel, amely
    422 003 kWh: energiát termel: amely egyenértékű
  • A szén dioxid kibocsátás csökkentése - 31.7% kg CO2/TME

A teljes munkaidős egyenérték (TME) olyan mutató, amely lehetővé teszi az egyes alkalmazottak szakmai tevékenységének mérését a heti munkaóráknak a különböző munkaidő beosztási módok következtében eltérő számától függetlenül.

A környezeti mutatók a víz, a hulladékok, a papír és a villamos energia vonatkozásában a 2022. évi mutatóknak felelnek meg. A változásokat 2015 höz, az EMAS rendszer referenciaévéhez képest mérik.

go to top