Sausio mėn.

8 Gautos bylos Sea Watch

Kovo mėn.

1 David Petrlík (Čekijos Respublika) pradeda eiti Bendrojo Teismo teisėjo pareigas

11 Vengrijos ir Lenkijos pareikšti ieškiniai dėl sąlygų režimo

17 Pirmasis sprendimas, kurio proceso kalba airių

Gegužės mėn.

9 2021 m. Europos diena

Birželio mėn.

24 Teisingumo Teismui skirtas Gero administravimo apdovanojimas

Liepos mėn.

6 Maja Brkan (Slovėnija) pradėjo eiti Bendrojo Teismo teisėjos pareigas

Rugsėjo mėn.

2-3 Nacionalinių konstitucinių teismų ir Teisingumo Teismo teisėjų konferencija Rygoje (Latvija)

27 Pēteris Zilgalvis (Latvija) pradėjo eiti Bendrojo Teismo teisėjo pareigas

Spalio mėn.

7 Dalinis Teisingumo Teismo sudėties atnaujinimas

8 Koen Lenaerts (Belgija) perrinktas Teisingumo Teismo pirmininku, o pirmininko pavaduotoju išrinktas Lars Bay Larsen (Danija)

25 2021 m. Europos teisingumo diena

27 Bendrojo Tesimo teisėjų pareigas pradėjo eiti Krisztián Kecsmár (Vengrija) ir Ion Gâlea (Rumunija)

Lapkričio mėn.

22-23 Teisėjų forumas

A | Metai nuotraukose

SAUSIO 4 d.

Gauta byla Rzecznik Praw Obywatelskich

Teisingumo Teismas turi nuspręsti, ar Lenkijos valdžios institucijos gali atsisakyti perrašyti Ispanijoje gimusio vaiko gimimo liudijimą, kurį išdavė Ispanijos valdžios institucijos ir kuriame kaip vaiko motinos nurodytos dvi moterys (C‑2/21).

SAUSIO 8 d.

Gautos bylos Sea Watch

Teisingumo Teismas turi nustatyti, ar uosto direkcijos gali vykdyti savo įgaliojimus laivo, kuris yra sertifikuotas kaip krovininis laivas, tačiau praktiškai vykdo migrantų paieškos ir gelbėjimo operacijas jūroje, atžvilgiu (C‑14/21 ir C‑15/21).

SAUSIO 26 d.

Sprendimas byloje VL / Szpital Kliniczny

Darbo užmokesčio priedo mokėjimas tik neįgaliems darbuotojams, pateikusiems neįgalumo pripažinimo pažymėjimą po darbdavio pasirinktos datos, gali reikšti tiesioginę arba netiesioginę diskriminaciją dėl negalios (C‑16/19).

VASARIO 3 d.

Sprendimas byloje Komisija / Vengrija

Vengrija neįvykdė įsipareigojimų užtikrinti, kad visoje jos teritorijoje būtų laikomasi kietųjų dalelių PM10 paros ribinės vertės ir kad laikotarpis, per kurį ši ribinė vertė viršijama, būtų kuo trumpesnis (C‑637/18).

VASARIO 17 d.

Sprendimai bylose Ryanair DAC / Komisija ir Ryanair DAC / Komisija

Pagalba, kurią Švedija ir Prancūzija suteikė oro transporto bendrovėms dėl Covid-19 pandemijos, atitinka Sąjungos teisę (T‑238/20 ir T‑259/20).

KOVO 1 d.

Pradėjo eiti pareigas naujas Bendrojo Teismo teisėjas

Iškilmingas posėdis David Petrlík (Čekijos Respublika) priesaikos ir pradėjimo eiti Bendrojo Teismo teisėjo pareigas proga.

KOVO 8 d.

Gauta byla CIHEF ir kt.

Teisingumo Teismas turi priimti sprendimą dėl to, ar valstybė narė, siekdama apsaugoti visuomenės sveikatą ir aplinką, gali nustatyti su biocidiniais produktais susijusią komercinę praktiką ir reklamą ribojančias taisykles (C‑147/21).

KOVO 11 d.

Pareikšti ieškiniai Vengrija ir Lenkija / Parlamentas ir Taryba dėl sąlygų režimo

Vengrija ir Lenkija prašo panaikinti reglamentą dėl bendro Sąjungos biudžeto apsaugos sąlygų režimo, taikomo tais atvejais, kai valstybėse narėse pažeidžiami teisinės valstybės principai (C‑156/21 ir C‑157/21).

KOVO 17 d.

Pirmasis sprendimas, kurio proceso kalba airių

Airijos globėjo šventojo Patriko dieną Teisingumo Teismas priėmė pirmąjį sprendimą byloje, kurios proceso kalba airių.
Pagal Sąjungos direktyvą informacija apie veterinarinius vaistus turi būti pateikta abiem Airijos valstybinėmis kalbomis. Airijos teismas prireikus turi konstatuoti, kad ši direktyva neperkelta į nacionalinę teisę, ir nuspręsti, kad valstybė turi pašalinti šį trūkumą (C‑64/20).

KOVO 24 d.

Sprendimas byloje Lego

Bendrasis Teismas nusprendė, kad Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (EUIPO) neturėjo pripažinti negaliojančia Lego žaislinio konstruktoriaus konstrukcinių kubelių Bendrijos dizaino registracijos (T‑515/19).

BALANDŽIO 9 d.

Firearms United Network pareikštas ieškinys

Lenkijos šaunamųjų ginklų savininkų asociacija prašo panaikinti reglamentą, pagal kurį draudžiama naudoti švininius šratus. Ji teigia, kad šiuo aktu pažeidžiama laisvė užsiimti ekonomine veikla ir medžioti (T‑187/21).

BALANDŽIO 14 d.

Sprendimai bylose Ryanair DAC / Komisija

Pagalbos priemonės, kurias Švedija ir Danija taikė oro transporto bendrovei SAS, ir garantija, kurią Suomija suteikė oro transporto bendrovei Finnair dėl Covid-19 pandemijos, atitinka Sąjungos teisę (T‑378/20, T‑379/20 ir T‑388/20).

BALANDŽIO 20 d.

Sprendimas byloje Repubblika / Il-Prim Ministru

Maltos teisės nuostatos, kuriomis Ministrui Pirmininkui suteikiami įgaliojimai priimti sprendimus teisėjų skyrimo procedūroje, kartu numatant, kad šioje procedūroje dalyvauja nepriklausoma institucija, atsakinga už kandidatų įvertinimą ir nuomonės teikimą, neprieštarauja Sąjungos teisei (C‑896/19).

GEGUŽĖS 4 d.

Pareikštas ieškinys dėl įsipareigojimų neįvykdymo Komisija / Prancūzija (PM10)

Komisija prašo Teisingumo Teismo konstatuoti, kad Prancūzija neįvykdė įsipareigojimų dėl oro kokybės, nes sistemingai ir nuolat viršijo smulkiųjų kietųjų dalelių (PM10) paros ribinę vertę Paryžiaus ir Martinikos/Fort de Franco teritorijoje (C‑286/21).

GEGUŽĖS 9 d.

2021 m. Europos diena

Kad Sąjungos piliečiai geriau žinotų savo teises ir būtų informuoti apie Europos teisingumo sistemos veikimą, Teisingumo Teismas ragina juos peržiūrėti vaizdo įrašus apie jo vaidmenį ir jurisprudenciją, užduoti klausimus Twitter ir LinkedIn ir virtualiai apsilankyti jo pastatuose.

GEGUŽĖS 12 d.

Sprendimas bylose Liuksemburgas / Komisija ir Amazon EU ir Amazon.com. / Komisija

Bendrasis Teismas panaikino Komisijos sprendimą, kuriuo Liuksemburgo suteiktos mokesčių lengvatos Amazon grupės bendrovėms pripažintos neteisėta valstybės pagalba (T‑816/17 ir T‑318/18).

BIRŽELIO 3 d.

Sprendimas byloje Vengrija / Parlamentas

Teisingumo Teismas atmetė Vengrijos ieškinį dėl Europos Parlamento rezoliucijos, kuria pradėta procedūra dėl nustatymo, ar esama aiškaus pavojaus, kad ši valstybė narė šiurkščiai pažeidžia vertybes, kuriomis grindžiama Sąjunga (C‑650/18).

BIRŽELIO 22 d.

Sprendimas bylose Youtube ir Cyando

Teisingumo Teismas nusprendė, kad pagal šiuo metu galiojančią Sąjungos teisę internetinių platformų valdytojai iš principo nėra atsakingi už autorių teisių saugomo turinio, kurį į internetą neteisėtai įkelia jų naudotojai, viešą skelbimą (C‑682/18 ir C‑683/18).

BIRŽELIO 22 d.

Pareikštas ieškinys Syndesmos Tyrokomon Kyprou ir kt. / Komisija

Sūrio ir karvių pieno gamintojai prašo Bendrojo Teismo panaikinti Komisijos reglamentą, kuriuo Χαλλούμι (Halloumi) įregistruota kaip saugoma kilmės vietos nuoroda (SKVN) (T‑361/21).

BIRŽELIO 24 d.

Gero administravimo apdovanojimas

Europos ombudsmenė Emily O’Reilly už projektą „Nuotoliniai teismo posėdžiai“ skyrė Teisingumo Teismui 2021 m. Gero administravimo apdovanojimą kategorijoje „Puikūs rezultatai inovacijų ir transformacijos srityje“.

BIRŽELIO 24 d.

Sprendimas byloje Komisija / Ispanija

Vertindama požeminio vandens ėmimą Donjanos regione kuriame yra didžiausia Europoje šlapynė Ispanija, turėjo atsižvelgti į vandens neteisėtą ėmimą ir miestams aprūpinti skirto vandens ėmimą (C‑559/19).

LIEPOS 4-5 d.

Sechser-Treffen Vienoje

Teisingumo Teismo delegacija vyko į Vieną dalyvauti „Sechser- Treffen“ susitikime, į kurį kas dvejus metus susirenka vokiškai kalbančių šalių, t. y. Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos ir Lichtenšteino konstitucinių teismų, taip pat Europos Sąjungos Teisingumo Teismo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo atstovai.

LIEPOS 15 d.

Pradėjo eiti pareigas nauja Bendrojo Teismo teisėja

Iškilmingas posėdis Maja Brkan (Slovėnija) priesaikos ir pradėjimo eiti Bendrojo Teismo teisėjos pareigas proga.

LIEPOS 15 d.

Sprendimas bylose WABE ir MH Müller Handel

Draudimas darbo vietoje nešioti bet kokius matomos politinių, filosofinių ar religinių įsitikinimų išraiškos formos simbolius gali būti pateisinamas darbdavio poreikiu susikurti neutralų įvaizdį klientų atžvilgiu arba užkirsti kelią socialiniams konfliktams (C‑804/18 ir C‑341/19).

LIEPOS 20 d.

Gauta byla Schrems / Facebook

M. Schrems tvirtina, kad jo sutikimas su Facebook platformos naudojimo sąlygomis neatitinka Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų, ir prašo Facebook nutraukti jo duomenų tvarkymą asmeniškai pritaikytos reklamos tikslais ir juos naudoti, kai lankomasi trečiųjų asmenų interneto svetainėse (C‑446/21).

RUGPJŪČIO 1 d.

Barna Berke mirtis

Mirė Barna Berke (Vengrija), Bendrojo Teismo teisėjas nuo 2016 m. rugsėjo 19 d.

RUGPJŪČIO 31 d.

Gautas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje Verband Sozialer Wettbewerb

Bundesgerichtshof (Vokietija) klausia, ar į užstato sistemą įtrauktuose buteliuose ar stiklainiuose supakuotų prekių pardavimo kaina turi apimti užstato sumą, kurią turi sumokėti vartotojas (C‑543/21).

RUGSĖJO 2-3 d.

Tarp bendrų konstitucinių tradicijų ir nacionalinio identiteto – Rygos konferencija

Rygoje (Latvija) įvyko konferencija, kurioje pirmą kartą dalyvavo nacionalinių konstitucinių teismų teisėjai ir Teisingumo Teismo nariai, kad aptartų bendrą požiūrį, kaip suderinti vieningos Europos būtinybę ir konstitucines tradicijas bei nacionalinį identitetą.

RUGSĖJO 2 d.

Sprendimas byloje X / Belgijos valstybė (Teisė gyventi šalyje smurto šeimoje atveju)

Trečiosios šalies piliečio, patyrusio sutuoktinio, Sąjungos piliečio, smurtą šeimoje, padėtis nėra panaši į trečiosios šalies piliečio, patyrusio sutuoktinio, kito trečiosios šalies piliečio, smurtą šeimoje, padėtį (C‑930/19).

RUGSĖJO 9 d.

Sprendimas byloje Comité Interprofessionnel du Vin de Champagne

Saugomos kilmės vietos nuorodos (SKVN) yra saugomos nuo draudžiamų veiksmų, susijusių tiek su prekėmis, tiek su paslaugomis (C‑783/19).

RUGSĖJO 10 d.

Bendrajame Teisme gautos bylos dėl prekių ženklo GOOGLE CAR

Bendrojo Teismo prašoma panaikinti du Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) sprendimus atsisakyti įregistruoti žymenį GOOGLE CAR (T‑568/21 ir T‑569/21).

RUGSĖJO 20 d.

Teisingumo Teismo pirmininko pavaduotojos nutartis byloje Čekijos Respublika / Lenkija

Kadangi Lenkija nenutraukė lignito gavybos veiklos Turovo kasykloje, ji įpareigojama sumokėti Europos Komisijai 500 000 EUR periodinę baudą už kiekvieną dieną (C‑121/21 R).

RUGSĖJO 27 d.

Pradėjo eiti pareigas naujas Bendrojo Teismo teisėjas

Iškilmingas posėdis Pēteris Zilgalvis (Latvija) priesaikos ir pradėjimo eiti Bendrojo Teismo teisėjo pareigas proga.

SPALIO 6 d.

Sprendimas byloje A (Sienų kirtimas pramoginiu laivu)

Valstybė narė gali įpareigoti savo piliečius turėti su savimi galiojančius asmens tapatybės kortelę arba pasą, kai jie keliauja - nesvarbu kokia transporto priemone ir kokiu maršrutu - į kitą valstybę narę o jei jie tokio įpareigojimo nepaiso – skirti sankcijas (C‑35/20).

SPALIO 6 d.

Nuomonė Stambulo konvencija

Taryba gali laukti valstybių narių bendro sutarimo būti saistomoms Stambulo konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo, tačiau neprivalo to daryti (Nuomonė 1/19).

SPALIO 7 d.

Dalinis Teisingumo Teismo sudėties atnaujinimas

Iškilmingas posėdis dalinio Teisingumo Teismo sudėties atnaujinimo proga. Pradėjo eiti pareigas šie teisėjai: Dimitrios Gratsias (Graikija), Maria Lourdes Arastey Sahún (Ispanija), Miroslav Gavalec (Slovakija), Zoltán Csehi (Vengrija), ir Octavia Spineanu-Matei (Rumunija). Pradėjo eiti pareigas šie generaliniai advokatai: Anthony Michael Collins (Airija), Nicholas Emiliou (Kipras), Tamara Ćapeta (Kroatija) ir Laila Medina (Latvija).

SPALIO 8 d.

Perrinktas Teisingumo Teismo pirmininkas ir išrinktas pirmininko pavaduotojas

Teisėjai trejų metų kadencijai perrinko Koen Lenaerts (Belgija) Teisingumo Teismo pirmininku. Pirmininko pavaduotoju taip pat trejų metų kadencijai išrinktas
Lars Bay Larsen (Danija).

SPALIO 8 d.

Perrinktas Teisingumo Teismo pirmasis generalinis advokatas

Generaliniai advokatai trejų metų kadencijai perrinko Maciej Szpunar (Lenkija) Teisingumo Teismo pirmuoju generaliniu advokatu.

SPALIO 8 d.

Išrinkti penkių teisėjų kolegijų pirmininkai

Trejų metų kadencijai Teisingumo Teismo penkių teisėjų kolegijų pirmininkais išrinkti šie teisėjai: Alexander Arabadjiev (Bulgarija), Alexandra Prechal (Nyderlandai), Küllike Jürimäe (Estija), Constantinos Lycourgos (Kipras) ir Eugene Regan (Airija).

SPALIO 11 d.

Išrinkti Teisingumo Teismo trijų teisėjų kolegijų pirmininkai

Vienų metų kadencijai trijų teisėjų kolegijų pirmininkais išrinkti šie teisėjai: Siniša Rodin (Kroatija), Irmantas Jarukaitis (Lietuva), Niilo Jääskinen (Suomija), Ineta Ziemele (Latvija) ir Jan Passer (Čekijos Respublika).

SPALIO 25 d.

2021 m. Europos teisingumo diena

Šią dieną, kurios tikslas – padėti Sąjungos piliečiams geriau suprasti savo teises ir gauti informaciją apie teismų sistemų veikimą, Teisingumo Teismas minėjo socialiniuose tinkluose Twitter ir LinkedIn.

SPALIO 27 d.

Pradėjo eiti pareigas du nauji Bendrojo Teismo teisėjai

Iškilmingas posėdis Krisztián Kecsmár (Vengrija) ir Ion Gâlea priesaikos ir pradėjimo eiti Bendrojo Teismo teisėjų pareigas proga.

LAPKRIČIO 8 d.

Susitikimas su CCBE

Europos advokatūrų ir teisininkų draugijų tarybos (CCBE) delegacija susitiko su Teisingumo Teismo ir Bendrojo Teismo nariais. Diskutuota apie procesinių priemonių, kurių buvo imtasi dėl Covid-19 pandemijos, pasekmes ir teismų pastangas užtikrinti teisingumo vykdymo tęstinumą.

LAPKRIČIO 10 d.

Sprendimas byloje Google ir Alphabet / Komisija (Google Shopping)

Bendrasis Teismas atmetė Google ieškinį dėl Komisijos sprendimo, kuriuo bendrovei skirta sankcija už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi, ir paliko galioti 2,42 mlrd. EUR baudą. Bendrovė suteikė pranašumą savo prekių palyginimo paslaugai, palyginti su konkurentų produktų palyginimo paslaugomis (T‑612/17).

LAPKRIČIO 15 d.

Teisingumo Teismo ir Prancūzijos Conseil d’État (Valstybės Taryba) dvišalis seminaras

Per šį seminarą suorganizuotos trys diskusijų grupės tokiomis temomis: „Prašymas priimti prejudicinį sprendimą: naujausi pokyčiai“, „Nacionalinio teismo vaidmuo konstatuojant direktyvos neįgyvendinimą ir už tai skiriant sankcijas“ ir „Aplinkos teisė“.

LAPKRIČIO 16 d.

Sprendimas byloje Governor of Cloverhill Prison ir kt.

Susitarimo dėl išstojimo nuostatos dėl Europos arešto orderio sistemos taikymo Jungtinei Karalystei ir nuostatos dėl Europos Sąjungos ir šios trečiosios valstybės prekybos ir bendradarbiavimo susitarime numatytos naujos perdavimo tvarkos yra privalomos Airijai (C‑479/21-PPU).

LAPKRIČIO 22-23 d.

2021 m. Teisėjų forumas

Per šį kasmetinį susitikimą 136 nacionalinių teismų teisėjai iš 27 valstybių narių ir Teisingumo Teismo nariai aptarė aktualią jurisprudenciją ir Teisingumo Teismo bei nacionalinių teismų bendradarbiavimo mechanizmus.

LAPKRIČIO 27 d.

Europos Žmogaus Teisių Teismo delegacijos vizitas

Suorganizuotos trys diskusijų grupės tokiomis temomis: „Nediskriminavimo principas: metodologija ir taikymas“, „Prieglobsčio prašytojų sulaikymas“ ir „Trečiosios valstybės piliečių išsiuntimas ir teisė į šeimos gyvenimą“.

GRUODŽIO 9 d.

Teisingumo Teisme iškilmingai davė pasižadėjimą du nauji Audito Rūmų nariai

Per iškilmingą posėdį Helga Berger (Austrija) ir Marek Opioła (Lenkija), Europos Sąjungos Tarybos paskirti Europos Audito Rūmų nariais, iškilmingai davė pasižadėjimą, kaip numatyta Sutartyse.

GRUODŽIO 21 d.

Teisingumo Tesimo kancleris paskirtas naujai kadencijai

Alfredo Calot Escobar (Ispanija), Teisingumo Teismo kancleris nuo 2010 m. spalio 7 d., paskirtas dar vienai šešerių metų kadencijai iki 2028 m. spalio 6 d.

B | Metai skaičiais

Kaip ir 2020 m., 2021 m. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisminei veiklai įtakos turėjo sveikatos krizė. Dėl priemonių, kurių buvo imtasi nuo pat krizės pradžios, teismai galėjo vykdyti savo užduotis ir užtikrinti teisingumo vykdymo Europoje tęstinumą. Dėl vaizdo konferencijų su sinchroniniu vertimu šalių atstovai galėjo dalyvauti teismo posėdžiuose nuotoliniu būdu, o teismas – 2021 m.

išlaikyti labai gerus teisminės veiklos rezultatus. 2020 m. abiejuose teismuose gautų bylų skaičius buvo laikinai sumažėjęs, tačiau šiais metais vėl padidėjo; panašiai išaugo ir baigtų bylų skaičius.

Ženkliai išaugo abiejuose teismuose gautų bylų skaičius - gauta 1 720 bylų (2020 m. gautos 1 582 bylos ). Šis skaičius ypač padidėjo Teisingumo Teisme; tai paaiškinama iš esmės tuo, kad dėl išaugusios Bendrojo Teismo veiklos apimties padaugėjo ir apeliacinių skundų dėl Bendrojo Teismo sprendimų.

Iš viso abiejuose teismuose baigtos nagrinėti 1 723 bylos (2020 m. – 1 540 bylų); Teisingumo Teismas pasiekė rezultatą, artimą praėjusių metų rezultatui, o itin didelį Bendrojo Teismo baigtų bylų skaičių lėmė 2019 m. rugsėjo mėn. užbaigtos Sąjungos institucinės struktūros reformos rezultatas.

Vidutinė proceso trukmė (17,2 mėnesio), palyginti su 2020 m. (15,4 mėnesio), iš esmės pailgėjo dėl priemonių, kurių imtasi siekiant sušvelninti sveikatos krizės padarinius, viena iš tokių priemonių buvo papildomo mėnesio suteikimas šalių rašytiniams pareiškimams ar pastaboms pateikti.

Toks lygiagretus bendro 2021 m. gautų ir baigtų bylų skaičiaus kitimas paaiškina ir tai, kodėl abiejuose teismuose nagrinėjamų bylų which is longer than in 2020 (15.4 months), skaičius išlieka stabilus. 2 541 (2020 m. – 2 542).

Institucija 2021-aisiais

81 TEISĖJAS

11 GENERALINIŲ ADVOKATŲ

27 valstybių narių

2 247 pareigūnai ir kiti tarnautojai

60 % 40 % 1 355 moterys 892 vyrai

2021 M.BIUDŽETAS 444 mln. EUR

Aukštas pareigas administracijoje einančių moterų skaičius Teisingumo Teisme viršija Europos institucijų vidurkį.

Moterys užima: 54 % administratorių pareigybių 40 % vadovaujamų pareigybių (viduriniosios grandies ir vyresniųjų vadovų)

Teisminės veiklos metai (Teisingumo Teismas ir Bendrasis Teismas)

1 720 gautų bylų

1 723 išnagrinėtos bylos

2 541 nagrinėjama byla

esiniai dokumentai, įtraukti į kanceliarijos registrą 173 167

Vidutinė proceso trukmė: 17,2 mėnesio

16,6 mėnesio Teisingumo Teisme

17,3 mėnesio Bendrajame Teisme

Procesinių dokumentų, pateiktų per e-Curia, procentinė dalis:

85 % Teisingumo Teisme

93 % Bendrajame Teisme

8 378 prieigos prie e-Curia paskyros (t. y. 13,5 % daugiau nei 16,6 mėnesio 2020 m.)

2 809 teismo pranešimai, paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje

e-Curia – tai Europos Sąjungos Teisingumo Teismo taikomoji programa, leidžianti Teisingumo Teisme ir Bendrajame Teisme nagrinėjamų bylų šalims atstovaujantiems asmenims ir nacionaliniams teismams , Teisingumo Teisme vykstant procesui dėl prašymo priimti prejudicinį sprendimą, vien elektroniniu būdu keistis procesiniais dokumentais su teismų kanceliarijomis.


e-Curia – taikomoji programa, leidžianti keistis teisminiais dokumentais.
Žr. vaizdo įrašą YouTube kanale

Kalbos tarnybos

Kaip daugiakalbė teisminė institucija, Teisingumo Teismas turi galėti nagrinėti bylą, nesvarbu, kuria iš oficialiųjų Sąjungos kalbų ji pradėta. Vėliau jis užtikrina savo jurisprudencijos sklaidą visomis oficialiosiomis Sąjungos kalbomis.

24 proceso kalbos, o tai reiškia

552 kalbines kombinacijas

616 teisininkas lingvistas, atsakingas už rašytinių dokumentų vertimą

Darbo krūvis: 1 337 000 Versti pateiktų puslapių skaičius:

1 257 000 Teisinio vertimo raštu tarnybos išverstų puslapių skaičius

Teismų taikytos ekonomijos priemonės, siekiant sumažinti vertimo poreikį: 668 000 pages puslapių

71 Teismo posėdžių ir susirinkimų vertėjai žodžiu

423 Teismo posėdžiai ir susirinkimai, kuriuose buvo verčiama sinchroniškai