Január

8. A Sea Watch ügyek benyújtása

Március

1. David Petrlík (Cseh Köztársaság) hivatalba lép a Törvényszék bírájaként.

11. Magyarország és Lengyel- ország a feltételrendszer elleni keresetet nyújt be

17. Ír eljárási nyelven hozott első ítélet

Május

9. Európa-nap 2021

Június

24. A Bíróság elnyeri a Jó közigazgatásért járó díjat

Július

6. Maja Brkan (Szlovénia) hivatalba lép a Törvényszék bírájaként.

Szeptember

2.-3. A nemzeti alkotmánybíróságok és a Bíróság bíráinak konferenciája Rigában (Lettország)

27. Kecsmár Krisztián (Magyarország) és Ion Gâlea (Románia) hivatalba lép a Törvényszék bírájaként

Október

7. PA Bíróság részleges megújítása

8. Koen Lenaerts (Belgium) újraválasztása a Bíróság elnökévé és Lars Bay Larsen (Dánia) elnökhelyettessé választása

25. Az európai igazságszolgáltatás napja 2021

27. Kecsmár Krisztián (Magyarország) és Ion Gâlea (Románia) hivatalba lép a Törvényszék bírájaként

November

22.-23. Bírák és ügyészek fóruma 2021

A | Az év képekben

JANUÁR 4.

A Rzecznik Praw Obywatelskich ügy benyújtása

A Bíróságnak arról kell döntenie, hogy a lengyel hatóságok megtagadhatják-e egy Spanyolországban született gyermek spanyol hatóságok által kiállított születési anyakönyvi kivonatának átírását, amely két nőt nevez meg e gyermek anyjaként (C‑2/21).

JANUÁR 8.

A Sea Watch ügyek benyújtása

A Bíróságnak azt kell meghatároznia, hogy a kikötői hatóságok gyakorolhatják-e hatáskörüket egy teherhajóként lajstromozott hajóval szemben, amely azonban a gyakorlatban a migránsokat illető tengeri felkutatási és mentési tevékenységet végez (C‑14/21 és C‑15/21).

JANUÁR 26.

A VL kontra Szpital Kliniczny ügyben hozott ítélet

A munkáltatónak az a gyakorlata, hogy csak azon, fogyatékossággal élő munkavállalók számára folyósít bérkiegészítést, akik fogyatékosságot elismerő igazolásukat az e munkáltató által megválasztott időpontot követően nyújtották be, minősülhet a fogyatékosságon alapuló közvetlen vagy közvetett hátrányos megkülönböztetésnek (C‑16/19).

FEBRUÁR 3.

A Bizottság kontra Magyarország ügyben hozott ítélet

Magyarország nem teljesítette az annak biztosítására vonatkozó kötelezettségét, hogy a PM10 részecskékre vonatkozó napi határértéket a teljes területén tiszteletben tartsák, és hogy a határérték túllépésének időtartama a lehető legrövidebb legyen (C‑637/18).

FEBRUÁR 17.

A Ryanair DAC kontra Bizottság és a Ryanair DAC kontra Bizottság ügyekben hozott ítéletek

Összhangban van az uniós joggal a Svédország és Franciaország által a Covid19-világjárvánnyal összefüggésben a légitársaságoknak nyújtott támogatás (T‑238/20 és T‑259/20).

MÁRCIUS 1.

A Törvényszék egy új tagjának hivatalba lépése

Ünnepélyes ülés David Petrlík (Cseh Köztársaság) a Törvényszék bírájaként való eskütétele és hivatalba lépése alkalmá ól.

MÁRCIUS 8.

A CIHEF és társai ügy benyújtása

A Bíróságnak arról kell döntenie, hogy egy tagállam a közegészség és a környezetvédelem érdekében elfogadhat-e korlátozó szabályokat a biocid termékekkel kapcsolatos kereskedelmi gyakorlatokra és reklámozásra vonatkozóan (C‑147/21).

MÁRCIUS 11.

A Magyarország és Magyarország és Lengyelország kontra Parlament és Tanács ügyben a feltételrendszer ellen benyújtott keresetek

Magyarország és Lengyelország a jogállamiság elveinek a tagállamokban történő megsértése esetén az uniós költségvetés védelmét szolgáló általános feltételrendszerről szóló rendelet megsemmisítését kéri (C‑156/21 és C‑157/21).

MÁRCIUS 17.

Ír eljárási nyelven hozott első ítélet

Szent Patrik, Írország védőszentjének napján a Bíróság meghozza első ítéletét egy ír eljárási nyelvű ügyben.
Egy uniós irányelv szerint az állatgyógyászati készítményekkel kapcsolatos tájékoztatót Írország mindkét hivatalos nyelvén fel kell tüntetni. Az ír bíróságnak meg kell állapítania, hogy ezen állam nem ültette át ezen irányelvet, és hogy e helyzetet orvosolni köteles (C‑64/20).

MÁRCIUS 24.

A Lego ügyben hozott ítélet

A Törvényszék kimondja, hogy az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) nem semmisíthette volna meg a Lego építőjáték-készlet kockájából álló közösségi formatervezési mintáját (T‑515/19).

ÁPRILIS 9.

A Firearms United Network kereset benyújtása

A lőfegyvertulajdonosok lengyelországi szövetsége az ólomsörét használatát tiltó rendelet megsemmisítését kéri. Úgy véli, hogy ez a jogszöveg sérti a gazdasági tevékenység folytatásának szabadságát és a vadászat szabadságát (T‑187/21).

ÁPRILIS 14.

A Ryanair DAC kontra Bizottság ügyekben hozott ítéletek

Összhangban vannak az uniós joggal azok a támogatási intézkedések, amelyeket a Covid19 -világjárvány miatt Svédország és Dánia vezetett be a SAS légitársaság javára, illetve amelyeket Finnország vezetett be a Finnair légitársaság javára (T‑378/20, T‑379/20 és T‑388/20).

ÁPRILIS 20.

A Repubblika kontra Il Prim Ministru ügyben hozott ítélet

Nem ellentétesek az uniós joggal azok a máltai rendelkezések,amelyek a bírák kinevezését illetően a miniszterelnököt döntési jogkörrel ruházzák fel, miközben előírják egy olyan független szerv részvételét,amelynek feladata a bírói álláshelyre pályázók értékelése és vélemény adása (C‑896/19).

MÁJUS 4.

A Bizottság kontra Franciaország (PM10) kötelezettségszegés megállapítása iránti kereset benyújtása

A Bizottság annak megállapítását kéri a Bíróságtól, hogy Franciaország nem teljesítette a levegőminőséggel kapcsolatos kötelezettségeit, mivel Párizs és Martinique/Fort-de-France területén rendszeresen és tartósan túllépte a finompor részecskékre (PM10) vonatkozó napi határértéket (C‑286/21).

MÁJUS 9.

Európa-nap 2021

Annak érdekében, hogy az európai polgárok jobban megismerjék jogaikat és tájékozódjanak az európai igazságszolgáltatás működéséről, a Bíróság arra buzdítja őket, hogy tekintsék meg a Bíróság szerepéről és ítélkezési gyakorlatáról készült animációkat, tegyenek fel kérdéseket a Twitteren és a LinkedInen keresztül, és tegyenek virtuális sétát a Bíróság épületeiben.

MÁJUS 12.

A Luxemburg kontra Bizottság és az Amazon EU és Amazon.com kontra Bizottság ügyekben hozott ítéletek

A Törvényszék megsemmisíti a Bizottság azon határozatát, amely megállapította, hogy a Luxemburg által az Amazon csoporthoz tartozó társaságoknak nyújtott adókedvezmények jogellenes állami támogatásnak minősülnek (T‑816/17 és T‑318/18).

JÚNIUS 3.

A Magyarország kontra Parlament ügyben hozott ítélet

A Bíróság elutasítja Magyarország azon keresetét, amelyet az Unió alapértékei e tagállam általi súlyos megsértése egyértelmű veszélyének megállapítására irányuló eljárást megindító európai parlamenti állásfoglalással szemben terjesztett elő (C‑650/18).

JÚNIUS 22.

A Youtube és Cyando ügyekben hozott ítélet

A Bíróság úgy véli, hogy az uniós jog jelenlegi állása szerint az online platformok üzemeltetői főszabály szerint nem felelősek a felhasználóik által jogellenesen online elérhetővé tett, szerzői jogi védelem alatt álló tartalmak nyilvánossághoz közvetítéséért (C‑682/18 és C‑683/18).

JÚNIUS 22.

A Syndesmos Tyrokomon Kyprou és társai kontra Bizottság ügyben benyújtott kereset

A sajt- és tehéntejtermelők azt kérik, hogy a Törvényszék semmisítse meg a Bizottság azon rendeletét, amely a Χαλλούμι (Halloumi) megnevezést oltalom alatt álló eredetmegjelölésként (OEM) vette nyilvántartásba (T‑361/21).

JÚNIUS 24.

A Jó közigazgatásért járó díj

Emily O’Reilly, az európai ombudsman a „Távolból történő részvétellel megtartott tárgyalások” projektért 2021-ben „Az innovációban/átalakításban elért kiváló eredmény” kategóriában a Jó közigazgatásért járó díjat a Bíróságnak ítélte oda.

JÚNIUS 24.

A Bizottság kontra Spanyolország ügyben hozott ítélet

Spanyolországnak az Európa legjelentősebb vizes élőhelye, a Doñana régió felszín alatti vízkivételének becslése során figyelembe kellett volna vennie a jogellenes vízkivételt és a települési ellátást célzó vízkivételt (C‑559/19).

JÚLIUS 4.-5.

Sechser-Treffen Bécsben

A Bíróság küldöttsége Bécsbe utazik, hogy részt vegyen a „Sechser-Treffen” találkozón, amelyen kétévente Németország, Ausztria, Svájc és Liechtenstein német nyelvű alkotmánybíróságainak, valamint az Európai Unió Bíróságának és az Emberi Jogok Európai Bíróságának képviselői vesznek részt.

JÚLIUS 6.

A Törvényszék egy új tagjának hivatalba lépése

Ünnepélyes ülés Maja Brkan (Szlovénia) a Törvényszék bírájaként való eskütétele és hivatalba lépése alkalmából.

JÚLIUS 15.

A WABE és MH Müller Handel ügyekben hozott ítélet

A politikai, világnézeti vagy vallási meggyőződés bármely látható jelképe munkahelyen történő viselésének tilalma igazolható a munkáltató azon igényével, hogy az ügyfelek felé semlegesnek mutassa magát, vagy hogy megelőzze a szociális konfliktusokat (C‑804/18 és C‑341/19).

JÚLIUS 20.

A Schrems kontra Facebook ügy benyújtása

M. Schrems azt állítja, hogy a Facebook platform felhasználási feltételeihez adott hozzájárulása nem felel meg az általános adatvédelmi rendelet követelményeinek, és kéri a Facebookot, hogy hagyjon fel az adatainak személyre szabott hirdetések céljából történő kezelésével, és ne használja fel azokat harmadik odalak felkeresésére (C‑446/21).

AUGUSZTUS 1.

Berke Barna halála

Berke Barna (Magyarország) halála, aki 2016. szeptember 19. óta a Törvényszék bírája volt.

AUGUSZTUS 31.

A Verband Sozialer Wettbewerb előzetes döntéshozatal iránti kérelem előterjesztése

A Bundesgerichtshof (Németország) azt kérdezi, hogy az eladási árnak tartalmaznia kell-e azt a betétdíjat, amelyet a fogyasztónak meg kell fizetnie betétdíjas palackokban vagy betétdíjas poharakban forgalmazott áruk vásárlásakor (C‑543/21).

SZEPTEMBER 2.-3.

Közös alkotmányos hagyományok és nemzeti identitások között – Rigai konferencia

Rigában (Lettország) konferenciát tartottak, amelyen első alkalommal találkoztak a nemzeti alkotmánybíróságok bírái és a Bíróság tagjai, hogy megvitassák az európai egység követelményének az alkotmányos hagyományokkal és a nemzeti identitásokkal való összeegyeztethetőségét lehetővé tévő közös megközelítést.

SZEPTEMBER 2.

Az X kontra État belge (Tartózkodási jog családon belüli erőszak esetén) ügyben hozott ítélet

Az uniós polgár házastársa által elkövetett családon belüli erőszakos cselekmények áldozatává vált harmadik országbeli állampolgár nincs összehasonlítható elyzetben azzal a harmadik országbeli állampolgárral, aki harmadik országbeli állampolgár házastársa által elkövetett családon belüli erőszakos cselekmények áldozatává vált (C‑930/19).

SZEPTEMBER 9.

A Comité Interprofessionnel du Vin de Champagne ügyben hozott ítélet

Az oltalom alatt álló eredetmegjelölések (OEM) védelmet élveznek mind a termékekkel, mind a szolgáltatásokkal kapcsolatos tiltott magatartásokkal szemben (C‑783/19).

SZEPTEMBER 10.

A GOOGLE CAR védjegyre vonatkozó ügyek Törvényszékhez történő benyújtása

A Törvényszéket arra kérik, hogy helyezze hatályon kívül az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) két, a GOOGLE CAR megjelölés lajstromozását megtagadó határozatát (T‑568/21 és T‑569/21).

SZEPTEMBER 20.

A Bíróság elnökhelyettesének a Cseh Köztársaság kontra Lengyelország ügyben hozott végzése

Mivel Lengyelország nem szüntette be a lignitkitermelési tevékenységet a turówi bányában, a Bíróság elnökhelyettese kötelezi arra, hogy fizessen az Európai Bizottságnak napi 500 000 euró összegű kényszerítő bírságot (C‑121/21 R).

SZEPTEMBER 27.

A Törvényszék egy új bírájának hivatalba lépése

Ünnepélyes ülés Pēteris Zilgalvis (Lettország) a Törvényszék bírájaként való eskütétele és hivatalba lépése alkalmából.

OKTÓBER 6.

Az A (Kedvtelési célú vízi járművel történő határátlépés) ügyben hozott ítélet

Valamely tagállam – szankciók terhe mellett – arra kötelezheti a saját állampolgárait, hogy érvényes személyazonosító igazolványt vagy útlevelet tartsanak maguknál, amikor– bármely közlekedési eszközzel vagy útvonalon – egy másik tagállamba utaznak (C‑35/20).

OKTÓBER 6.

Az Isztambuli Egyezmény vélemény

A Tanács bevárhatja – anélkül, hogy erre köteles lenne – valamennyi tagállam közös megállapodását arra, hogy kötelező legyen rájuk nézve a nőkkel szembeni erőszak és a kapcsolati erőszak elleni küzdelemről és azok megelőzéséről szóló Isztambuli Egyezmény (1/19 vélemény).

OKTÓBER 7.

A Bíróság részleges megújítása

Ünnepélyes ülés a Bíróság részleges megújítása alkalmából.
Bíróként hivatalba lép: Dimitrios Gratsias (Görögország), Maria Lourdes Arastey Sahún (Spanyolország), Miroslav Gavalec (Szlovákia), Zoltán Csehi (Magyarország), Octavia Spineanu-Matei(Románia).
Főtanácsnokként hivatalba lép: Anthony Michael Collins (Írország), Nicholas Emiliou (Ciprus), Tamara Ćapeta (Horvátország) és Laila Medina (Lettország).

OKTÓBER 8.

A Bíróság elnökének újraválasztása és elnökhelyettesének megválasztása

Koen Lenaerts-ot (Belgium) bírótársai hároméves időtartamra újraválasztják a Bíróság elnökévé.
Lars Bay Larsent (Dánia) elnökhelyettessé választják, szintén hároméves időtartamra.

OKTÓBER 8.

A Bíróság első főtanácsnokának újraválasztása

Maciej Szpunar (Lengyelország) a főtanácsnokok hároméves időtartamra újra a Bíróság első főtanácsnokává választják.

OKTÓBER 8.

Öt bíróból álló tanácsok elnökeinek megválasztása

A Bíróság öt bíróból álló tanácsainak elnökeiként hároméves időtartamra megválasztották Alexander Arabadjievet (Bulgária), Alexandra Prechalt (Hollandia), Küllike Jürimäe-t (Észtország), Constantinos Lycourgost (Ciprus) és Eugene Regant (Írország).

OKTÓBER 11.

A Bíróság három bíróból álló tanácsai elnökeinek megválasztása

A három bíróból álló tanácsok elnökeiként egyéves időtartamra megválasztották Siniša Rodint (Horvátország), Irmantas Jarukaitis-t (Litvánia), Niilo Jääskinent (Finnország), Ineta Ziemelét (Lettország) és Jan Passert (Cseh Köztársaság).

OKTÓBER 25.

Az európai igazságszolgáltatás napja 2021

Ezen a napon, amelynek célja, hogy lehetővé tegyék az európai polgárok számára jogaik jobb megértését és a bírósági rendszerek működéséről való megfelelőbb tájékozódást, a Bíróság a Twitter és a LinkedIn platformon keresztül száll síkra.

OKTÓBER 27.

A Törvényszék két új tagjának hivatalba lépése

Ünnepélyes ülés Krisztián Kecsmár (Magyarország) és Ion Gâlea (Románia) a Törvényszék bírájaként való eskütétele és hivatalba lépése alkalmából.

NOVEMBER 8.

Találkozó a CCBE-vel

Az Európai Ügyvédi Kamarák Tanácsának (CCBE) küldöttsége találkozik a Bíróság és a Törvényszék tagjaival. Az eszmecsere a Covid19-világjárvány nyomán elfogadott eljárási intézkedések következményeire, valamint a bíróságok által az igazságszolgáltatás folytonosságának biztosítása érdekében tett erőfeszítésekre összpontosít.

NOVEMBER 10.

A Google és Alphabet kontra Bizottság (Google Shopping) ügyben hozott ítélet

A Törvényszék elutasítja a Google által a Bizottság azon határozatával szemben benyújtott keresetet, amely a vállalkozással szemben erőfölénnyel való visszaélés miatt szankciót szab ki, és helybenhagyja a 2,42 milliárd euró bírságot. A Google a saját ár-összehasonlító szolgáltatását előnyben részesítette a versenytárs ár-összehasonlító szolgáltatásokhoz képest (T‑612/17).

NOVEMBER 15.

A Bíróság és a francia Conseil d’État (államtanács) közötti kétoldalú szeminárium

A szeminárium során három kerekasztal-beszélgetésre került sor az alábbi témák mentén: „Előzetes döntéshozatal: a legújabb fejlemények”, „A nemzeti bíró szerepe az irányelv végrehajtása elmulasztásának megállapításában és az ennek alapján történő szankciókiszabásban”, valamint „Környezetvédelmi jog”.

NOVEMBER 16.

A Governor of Cloverhill Prison és társai ügyben hozott ítélet

Írországra nézve kötelezőek a kilépésről rendelkező megállapodásban foglalt, az európai elfogatóparancs rendszerének fenntartását az Egyesült Királyság tekintetében előíró rendelkezések, valamint az Európai Unió és Nagy Britannia között létrejött kereskedelmi és együttműködési megállapodásban meghatározott új átadási mechanizmusra vonatkozó rendelkezése (C‑479/21-PPU).

NOVEMBER 22.-23.

Bírák és ügyészek fóruma 2021

Ezen az évente megtartott találkozón a 27 tagállamból érkező 136 nemzeti bíró és a Bíróság, illetve a Törvényszék tagjai megvitatják az aktuális ítélkezési gyakorlatot, valamint a Bíróság és a nemzeti bírák közötti együttműködési mechanizmusokat.

NOVEMBER 27.

Az Emberi Jogok Európai Bírósága küldöttségének látogatása

Három kerekasztal beszélgetésre került sor az alábbi témák mentén: „A hátrányos megkülönböztetés tilalmának elve – módszertan és alkalmazás”, „A menedékkérők őrizetbe vétele”, valamint „A harmadik országbeli állampolgárok kiutasítása és a családi élethez való jog”.

DECEMBER 9.

Az Európai Számvevőszék két új tagjának ünnepélyes kötelezettségvállalása a Bíróság előtt

Az Európai Unió Tanácsa által az Európai Számvevőszék tagjaivá kinevezett Helga Berger (Ausztria) és Marek Opioła (Lengyelország) az ünnepélyes ülésen a Szerződéseknek megfelelően ünnepélyes kötelezettségvállalást tesz.

DECEMBER 21.

A Bíróság hivatalvezetője megbízatásának megújítása

Alfredo Calot Escobar (Spanyolország), aki 2010. október 7. óta a Bíróság hivatalvezetője, hivatali megbízatását újabb hatéves időszakra, azaz 2028. október 6-ig meghosszabbították.

B | Az év számokban

A 2020-as évhez hasonlóan az Európai Unió Bíróságának igazságszolgáltatási tevékenységét 2021-ben is befolyásolta az egészségügyi válság. A válság kezdetétől fogva hozott intézkedéseknek köszönhetően az igazságszolgáltatási fórumok képesek voltak teljesíteni küldetésüket, és biztosítani az európai igazságszolgáltatás folytonosságát. A szinkrontolmácsolással tartott videokonferencia igénybevétele lehetővé tette, hogy a felek képviselői távolból is részt vegyenek a tárgyaláson, és hogy az igazságszolgáltatási fórumok 2021-ben is igen magas színvonalon tudják teljesíteni igazságszolgáltatási tevékenységüket.

A 2020-as átmeneti csökkenést követően az év során a két igazságszolgáltatási fórum elé terjesztett ügyek száma tovább emelkedett, és hasonló tendencia volt megfigyelhető a befejezett ügyek számát illetően is.

A két igazságszolgáltatási fórum elé terjesztett ügyek száma jelentősen, mégpedig 1720-ra (a 2020-ban benyújtott 1582-höz képest) emelkedett. Ez elsősorban a Bíróságot érintette, és alapvetően a Törvényszék tevékenységének fokozódása nyomán a Törvényszék határozataival szemben benyújtott fellebbezések számának növekedésével magyarázható.

A két igazságszolgáltatási fórum által befejezett összesen 1723 üggyel (a 2020-ban befejezett 1540 ügyhöz képest) a Bíróság az előző évben elért szintet megközelítő eredményt ért el, míg a Törvényszék által befejezett ügyek különösen jelentős száma az Unió intézményi felépítésének 2019 szeptemberében befejezett reformjának következménye.

Az eljárások átlagos időtartama (17,2 hónap) 2020-hoz képest (15,4 hónap) megemelkedett, ami nagyrészt az egészségügyi válság hatásainak enyhítésére hozott intézkedésekkel magyarázható, ideértve azt is, hogy a feleknek további egy hónapot biztosítottak arra, hogy benyújthassák beadványaikat vagy írásbeli észrevételeiket.

A 2021-ben indított és befejezett ügyek számának párhuzamos alakulása továbbá azt mutatja, hogy a két igazságszolgáltatási fórum előtt folyamatban lévő ügyek száma változatlan marad: 2541 (szemben a 2020-as 2542-vel).

Az intézmény 2021-ben

81 bíró

11 főtanácsnok

27 tagállamból

2 247 tisztviselő és alkalmazott

60% 40% 1 355892 érf

2021.ÉVI KÖLTSÉGVETÉS 444 millió euró

Az adminisztráción belül felelős állást betöltő nők arányát tekintve a Bíróság az európai intézmények felső középkategóriájába tartozik.

Nők által betöltött álláshelyek:a tanácsosi álláshelyek 54% a vezetői (középvezetői és felsővezetői) álláshelyek 40% -a

Az ítélkezési év (Bíróság és Törvényszék együttvéve)

1 720 érkezett ügy

1 723 befejezett ügy

2 541 folyamatban lévő ügy

173 167 eljárási irat nyilvántartásba vétele a Hivataloknál

Az eljárások átlagos időtartama 17.2 hónap

16.6 hónap Bíróság

17.3 hónap Törvényszék

Az e-Curia alkalmazáson keresztül benyújtott eljárási iratok százalékos aránya

85% Bíróság

93% Törvényszé

Az e-Curia alkalmazáshoz létrehozott felhasználói fiókok:8 378 (azaz a 2020-as évhez képest 13,5%-os növekedés)

2 809 bírósági közlemény közzététele az Európai Unió Hivatalos Lapjában

Az e-Curia az Európai Unió Bíróságának alkalmazása, amely lehetővé teszi a felek képviselői (a Bíróság és a Törvényszék elé terjesztett ügyekben), valamint a Bíróság elé terjesztett előzetes döntéshozatal iránti kérelmek tárgyában eljáró nemzeti bíróságok számára, hogy az eljárásiirat-váltás a Hivatalokkal kizárólag elektronikus úton történjen.


e-Curia: a jogi dokumentumok cseréjét lehetővé tevő számítógépes alkalmazás
Lásd a Youtube-videót

A nyelvi szolgálatok

Többnyelvű igazságszolgáltatási intézményként a Bíróságnak képesnek kell lennie arra, hogy az Unió bármely hivatalos nyelvén beérkező ügyet el tudjon bírálni. A Bíróság biztosítja továbbá ítélkezési gyakorlatának az Unió összes hivatalos nyelven történő közzétételét.

24 eljárási nyelv,vagyis

552 lehetséges nyelvi kombináció

616 jogász-nyelvész az írásos dokumentumok fordítására

Munkateher 1 337 000 (a lefordítandó oldalak száma)

A jogi szakfordítási szolgálat által elkészített oldalak száma:1 257 000 pages produced by the legal translation service

A fordítási szükségletek csökkentése érdekében az igazságszolgáltatási fórumok által elfogadott takarékossági intézkedések eredménye 668 000 pages oldal

71 tolmács a tárgyalásokonés üléseken

423 tárgyaláson és ülésen biztosított szinkrontolmácsolás