Janvāris

8. Lietu Sea Watch iesniegšana

Marts

1. David Petrlík (Čehijas Republika) sāk pildīt Vispārējās tiesas tiesneša pienākumus

11. Ungārijas un Polijas prasību par nosacītības režīmu iesniegšana

17. Pirmais spriedums īru tiesvedības valodā

Maijs

9. 2021. gada Eiropas diena

Jūnijs

24. Tiesai piešķir Labas pārvaldības balvu

Jūlijs

6. Maja Brkan (Slovēnija) sāka pildīt Vispārējās tiesas tiesneses pienākumus

Septembris

2.-3. Valstu konstitucionālo tiesu un Tiesas tiesnešu konference Rīgā (Latvija)

27. Pētera Zilgalvja (Latvija) stāšanās Vispārējās tiesas tiesneša amatā

Oktobris

7. Tiesas locekļu sastāva daļēja atjaunošana

8. Tiesas priekšsēdētāja Koen Lenaerts pārvēlēšana un priekšsēdētāja vietnieka Lars Bay Larsen ievēlēšana

25. Eiropas tiesiskuma diena 2021

27. Krisztián Kecsmár (Ungārija) un Ion Gâlea (Rumānija) stāšanās Vispārējās tiesas tiesnešu amatā

Novembris

22.-23. Tiesnešu forums

A | Gads attēlos

4. JANVĀRIS

Lietas Rzecznik Praw Obywatelskich iesniegšana

Tiesai jālemj par to, vai Polijas iestādes var atteikties pārrakstīt Spānijā dzimuša bērna dzimšanas apliecību, ko izdevušas Spānijas iestādes un kurā kā šī bērna mātes ir norādītas divas sievietes (C‑2/21).

8. JANVĀRIS

Lietu Sea Watch iesniegšana

Tiesai ir jānoskaidro, vai ostas iestādes var īstenot savas pilnvaras pret kuģi, kas ir sertificēts kā kravas kuģis, bet faktiski veic migrantu meklēšanas un glābšanas operācijas jūrā (C‑14/21 un C‑15/21).

26. JANVĀRIS

Spriedums lietā VL/Szpital Kliniczny

Algas piemaksas izmaksāšana tikai tiem darba ņēmējiem ar invaliditāti, kuri ir iesnieguši izziņu par invaliditātes atzīšanu pēc darba devēja noteiktā datuma, var tikt uzskatīta par tiešu vai netiešu diskrimināciju invaliditātes dēļ (C‑16/19).

3. FEBRUĀRIS

Spriedums lietā Komisija/Ungārija

Ungārija nav izpildījusi savu pienākumu nodrošināt, lai visā tās teritorijā tiktu ievērots noteiktais mikrodaļiņu PM10 robežlielums dienā un lai pārsnieguma laiks būtu iespējami īss (C‑637/18).

17. FEBRUĀRIS

Spriedumi lietās Ryanair DAC/Komisija un Ryanair DAC/Komisija

Atbalsts, ko Zviedrija un Francija ieviesa saistībā ar Covid-19 pandēmiju, lai atbalstītu aviosabiedrības, ir saderīgs ar Savienības tiesībām (T‑238/20 un T‑259/20).

1. MARTS

Amatā stājas jauns Vispārējās tiesas loceklis

Svinīgā sēde saistībā ar David Petrlík (Čehijas Republika) zvēresta nodošanu un stāšanos Vispārējās tiesas tiesneša amatā.

8. MARTS

Lietas CIHEF u.c. iesniegšana

Tiesai ir jālemj par iespēju dalībvalstij sabiedrības veselības un vides interesēs pieņemt ierobežojošus noteikumus biocīdu komercprakses un reklāmas jomā (C‑147/21).

11. MARTS

Prasību Ungārija un Polija/Parlaments un Padome par nosacītības režīmu iesniegšana

Ungārija un Polija lūdz atcelt regulu, ar ko izveido vispārēju nosacītības režīmu Savienības budžeta aizsardzībai tiesiskuma principu pārkāpumu gadījumā dalībvalstīs (C‑156/21 un C‑157/21).

17. MARTS

Pirmais spriedums īru tiesvedības valodā

Īrijas aizbildņa Svētā Patrika dienā Tiesa pasludina savu pirmo spriedumu lietā īru tiesvedības valodā. Saskaņā ar Savienības direktīvu uz veterināro zāļu iepakojuma izvietotajai informācijai ir jābūt abās Īrijas oficiālajās valodās. Īrijas tiesai ir jākonstatē šīs direktīvas netransponēšana un jāpieņem lēmums par valsts pienākumu to novērst (C‑64/20).

24. MARTS

Spriedums Lego lietā

Vispārējā tiesa nosprieda, ka Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojam (EUIPO) nevajadzēja atcelt būvklucīša no Lego rotaļu būvkomplekta Kopienas dizainparaugu (T‑515/19).

9. APRĪLIS

Lietas Firearms United Network iesniegšana

Polijas šaujamieroču īpašnieku apvienība lūdz atcelt regulu, kas aizliedz izmantot svinu medībās. Tā uzskata, ka šī regula pārkāpj tiesības veikt saimniecisko darbību un medīt (T‑187/21).

14. APRĪLIS

Spriedumi lietās Ryanair DAC/Komisija

Atbalsta pasākumi, ko Zviedrija un Dānija īstenoja aviosabiedrības SAS labā, kā arī garantija, kuru Somija piešķīra aviosabiedrībai Finnair saistībā ar Covid-19 pandēmiju, ir saderīga ar Savienības tiesībām (T‑378/20 un T‑379/20 un T‑388/20).

20. APRĪLIS

Spriedums lietā Repubblika/Il-Prim Ministru

Maltas tiesību normas, ar kurām premjerministram ir piešķirtas izšķirošas pilnvaras attiecībā uz tiesnešu iecelšanu amatā, vienlaikus paredzot tādas neatkarīgas struktūras iesaistīšanos, kuras uzdevums ir novērtēt kandidātus un sniegt atzinumu, nav pretrunā Savienības tiesībām (C‑896/19).

4. MAIJS

Prasības sakarā ar pienākumu neizpildi Komisija/Francija (PM10) celšana

Komisija lūdz Tiesu konstatēt, ka Francija nav izpildījusi pienākumus attiecībā uz gaisa kvalitāti, sistemātiski un ilgstoši pārsniedzot cieto daļiņu (PM10) dienas robežlielumu Parīzes un Martinikas/Fordefransas apgabalos (C‑286/21).

9. MAIJS

2021. gada Eiropas diena

Lai uzlabotu Eiropas pilsoņu izpratni par savām tiesībām un informētu viņus par to, kā izpaužas Eiropas tiesiskums, Tiesa aicina pilsoņus aplūkot videomateriālus par tās lomu un judikatūru, uzdot jautājumus Twitter un LinkedIn un doties virtuālā ekskursijā pa Tiesas ēkām.

12. MAIJS

Spriedums lietās Luksemburga/Komisija un Amazon EU un Amazon.com, Inc./Komisija

Vispārējā tiesa atceļ Komisijas lēmumu, ar kuru tika atzīts, ka nodokļu priekšrocības, ko Luksemburga piešķīrusi Amazon grupas uzņēmumiem, ir nelikumīgs valsts atbalsts (T‑816/17 un T‑318/18).

3. JŪNIJS

Spriedums lietā Ungārija/Parlaments

Tiesa noraida Ungārijas prasību par Eiropas Parlamenta rezolūciju, ar kuru sāk procedūru, lai konstatētu, ka ir droša varbūtība, ka šī dalībvalsts varētu nopietni pārkāpt vērtības, uz kuru pamata ir dibināta Savienība (C‑650/18).

22. JŪNIJS

Spriedums apvienotajās lietās Youtube un Cyando

Saskaņā ar pašlaik spēkā esošajām Savienības tiesībām Tiesa uzskata, ka tiešsaistes platformu pakalpojumu sniedzēji principā nav atbildīgi par satura, kas aizsargāts ar autortiesībām un kuru tiešsaistē nelikumīgi izvietojuši to lietotāji, izziņošanu sabiedrībai (C‑682/18 un C‑683/18).

22. JŪNIJS

Prasības Syndesmos Tyrokomon Kyprou u.c./Komisija celšana

Siera un govs piena ražotāji lūdz Vispārējo tiesu atcelt Komisijas regulu, ar kuru “Χαλλούμι” (Halloumi) ir reģistrēts kā aizsargāts cilmes vietas nosaukums (ACVN) (T‑361/21).

24. JŪNIJS

Labas pārvaldības balva

Eiropas ombuds Emily O’Reilly piešķir Tiesai Labas pārvaldības balvu par 2021. gadu kategorijā “Izcilība inovācijas/pārveides jomā” par projektu “Attālinātās tiesas sēdes”.

24. JŪNIJS

Spriedums lietā Komisija/Spānija

Spānijai bija jāņem vērā nelikumīga ūdens ieguve un ūdens ieguve, kas ir paredzēta pilsētu ūdensapgādei, novērtējot Donjanas (Spānija), kurā atrodas visnozīmīgākais Eiropas mitrājs, gruntsūdeņu ieguvi (C‑559/19).

4.-5. JŪLIJS

Sechser Treffen Vīnē

Tiesas delegācija devās uz Vīni, lai piedalītos Sechser Treffen sanāksmē, kurā reizi divos gados tiekas Vācijas, Austrijas, Šveices un Lihtenšteinas vāciski runājošo konstitucionālo tiesu, kā arī Eiropas Savienības Tiesas un Eiropas Cilvēktiesību tiesas pārstāvji.

6. JŪLIJS

Jauna Vispārējās tiesas locekļa stāšanās amatā

Svinīgā sēde saistībā ar Maja Brkan (Slovēnija) zvēresta nodošanu un stāšanos Vispārējās tiesas tiesneses amatā.

15. JŪLIJS

Spriedums apvienotajās lietās WABE un MH Müller Handel

Aizliegums darba vietā nēsāt redzamas politiskās, filozofiskās vai reliģiskās pārliecības zīmes var tikt attaisnots ar darba devēja nepieciešamību prezentēt sevi klientiem neitrālā veidā vai novērst sociālos konfliktus (C‑804/18 un C‑341/19).

20. JŪLIJS

Lietas Schrems/Facebook iesniegšana

M. Schrems apgalvo, ka viņa piekrišana Facebook platformas lietošanas noteikumiem neatbilst Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) prasībām, un lūdz Facebook pārtraukt viņa datu apstrādi personalizētas reklāmas nolūkos un to izmantošanu, aplūkojot trešo personu tīmekļvietnes (C‑446/21).

1. AUGUSTS

Mūžībā dodas Barna Berke

Mūžībā dodas Barna Berke (Ungārija), kurš bija Vispārējās tiesas tiesnesis kopš 2016. gada 19. septembra.

31. AUGUSTS

Verband Sozialer Wettbewerb iesniedz lūgumu sniegt prejudiciālu nolēmumu

Bundesgerichtshof (Vācija) vaicā, vai to produktu pārdošanas cenā, kas iesaiņoti nododamās stikla pudelēs vai burkās, ir jāietver depozīta maksa, kas ir jāmaksā patērētājam (C‑543/21).

2.-3. SEPTEMBRIS

Starp kopīgām konstitucionālām tradīcijām un nacionālo identitāti – konference Rīgā

Rīgā (Latvijā) notika konference, kurā pirmo reizi piedalījās valstu konstitucionālo tiesu tiesneši un Tiesas locekļi, lai apspriestu kopīgu pieeju, kā saskaņot Eiropas vienotības prasību ar konstitucionālo tradīciju un nacionālās identitātes esamību.

2. SEPTEMBRIS

Spriedums lietā X/État belge (Uzturēšanās tiesības vardarbības ģimenē gadījumā)

Trešās valsts valstspiederīgais, kurš ir bijis tādas ģimenē notikušas vardarbības upuris, ko veicis viņa laulātais – Savienības pilsonis –, nav salīdzināmā situācijā ar trešās valsts valstspiederīgā, kurš ir bijis tādas ģimenē notikušas vardarbības upuris, ko veicis viņa laulātais – trešās valsts valstspiederīgais –, situāciju (C‑930/19).

9. SEPTEMBRIS

Spriedums lietā Comité Interprofessionnel du Vin de Champagne

Aizsargāti cilmes vietas nosaukumi (ACVN) ir aizsargāti pret aizliegtām darbībām gan attiecībā uz precēm, gan pakalpojumiem (C‑783/19).

10. SEPTEMBRIS

Lietu saistībā ar preču zīmi “GOOGLE CAR” iesniegšana Vispārējā tiesā

Vispārējai tiesai tiek lūgts atcelt divus Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) lēmumus, ar kuriem atteikta apzīmējuma “GOOGLE CAR” reģistrācija (T‑568/21 un T‑569/21).

20. SEPTEMBRIS

Tiesas priekšsēdētāja vietnieka rīkojums lietā Čehijas Republika/Polija

Tā kā Polija nav pārtraukusi brūnogļu ieguvi Turovas raktuvēs, tai ir jāmaksā Eiropas Komisijai kavējuma nauda 500 000 EUR par katru dienu (C‑121/21 R).

27. SEPTEMBRIS

Jauna Eiropas Savienības Vispārējās tiesas locekļa stāšanās amatā

Svinīgā sēde saistībā ar Pētera Zilgalvja (Latvija) zvēresta nodošanu un stāšanos Vispārējās tiesas tiesneša amatā.

6. OKTOBRIS

Spriedums lietā A (Robežas šķērsošana uz izpriecu kuģa)

Dalībvalsts var noteikt saviem pilsoņiem pienākumu ņemt līdzi derīgu personas apliecību vai pasi, kad viņi neatkarīgi no izmantotā transportlīdzekļa un maršruta ceļo uz citu dalībvalsti, un tā neizpildes gadījumā paredzēt sankcijas (C‑35/20).

6. OKTOBRIS

Atzinums Stambulas konvencija

Padome var sagaidīt visu dalībvalstu “savstarpēju vienošanos”, lai tām būtu saistoša Stambulas konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, tomēr tai nav šāda pienākuma (Atzinums 1/19).

7. OKTOBRIS

Tiesas locekļu sastāva daļēja atjaunošana

Svinīgā sēde par godu Tiesas locekļu sastāva daļējai atjaunošanai. Amatā stājas šādi tiesneši: Dimitrios Gratsias (Grieķija), Maria Lourdes Arastey Sahún (Spānija), Miroslav Gavalec (Slovākija), Zoltán Csehi (Ungārija), Octavia Spineanu Matei (Rumānija). Amatā stājas šādi ģenerāladvokāti: Anthony Michael Collins (Īrija), Nicholas Emiliou (Kipra), Tamara Ćapeta (Horvātija) un Laila Medina (Latvija).

8. OKTOBRIS

Tiesas priekšsēdētāja atkārtota ievēlēšana un priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana

Koen Lenaerts (Beļģija) kolēģi viņu atkārtoti ievēlē par Tiesas priekšsēdētāju uz trīs gadu pilnvaru termiņu. Par priekšsēdētāja vietnieku arī uz trīs gadu pilnvaru termiņu tiek ievēlēts Lars Bay Larsen (Dānija).

8. OKTOBRIS

Tiesas pirmā ģenerāladvokāta atkārtota ievēlēšana

Maciej Szpunar (Polija) kolēģi viņu atkārtoti ievēlē par Tiesas pirmo ģenerāladvokātu uz trīs gadu pilnvaru termiņu.

8. OKTOBRIS

Piecu tiesnešu palātu priekšsēdētāju ievēlēšana

Par Tiesas piecu tiesnešu palātu priekšsēdētājiem uz trīs gadu pilnvaru termiņu tiek ievēlēti: Alexander Arabadjiev (Bulgārija), Alexandra Prechal (Nīderlande), Küllike Jürimäe (Igaunija), Constantinos Lycourgos (Kipra) un Eugene Regan (Īrija).

11. OKTOBRIS

Tiesas trīs tiesnešu palātu priekšsēdētāju ievēlēšana

Par trīs tiesnešu palātu priekšsēdētājiem uz viena gada pilnvaru termiņu tiek ievēlēti: Siniša Rodin (Horvātija), Irmantas Jarukaitis (Lietuva), Niilo Jääskinen (Somija), Ineta Ziemele (Latvija) un Jan Passer (Čehijas Republika).

25. OKTOBRIS

Eiropas tiesiskuma diena 2021

Lai atzīmētu šo dienu, kuras mērķis ir radīt Eiropas iedzīvotājiem labāku izpratni par viņu tiesībām un sniegt vairāk informācijas par tiesu sistēmu darbību, Tiesa aktīvi darbojas Twitter un LinkedIn.

27. OKTOBRIS

Amatā stājas divi jauni Vispārējās tiesas locekļi

Svinīgā sēde saistībā ar Krisztián Kecsmár (Ungārija) un Ion Gâlea, (Rumānija) zvēresta nodošanu un stāšanos Vispārējās tiesas tiesnešu amatā.

8. NOVEMBRIS

Tikšanās ar CCBE

Eiropas Savienības Zvērinātu advokātu padomes (CCBE) delegācija tiekas ar Tiesas un Vispārējās tiesas locekļiem. Viedokļu apmaiņā tika apspriestas procesuālo pasākumu, kas tika noteikti saistībā ar Covid-19 pandēmiju, sekas un tiesu centieni nodrošināt tiesiskuma nepārtrauktību.

10. NOVEMBRIS

Spriedums lietā Google un Alphabet/Komisija (Google Shopping)

Vispārējā tiesa noraida Google prasību par Komisijas lēmumu, ar kuru uzņēmums sodīts par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, un apstiprina naudas sodu 2,42 miljardu EUR apmērā. Google deva priekšroku savam salīdzinošās iepirkšanās pakalpojumam uz konkurentu pakalpojumu rēķina (T‑612/17).

15. NOVEMBRIS

Divpusējais seminārs starp Tiesu un Francijas Conseil d’État

Šī semināra laikā tiek organizētas trīs paneļdiskusijas par šādām tēmām: “Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu: jaunumi”, “Valsts tiesneša loma, konstatējot pienākumu neizpildi direktīvas īstenošanas laikā, un no tā izrietošās sankcijas” un “Vides tiesības”.

16. NOVEMBRIS

Spriedums lietā Governor of Cloverhill Prison u.c.

Noteikumi par Eiropas apcietināšanas ordera režīmu attiecībā uz Apvienoto Karalisti, kas ir paredzēti Izstāšanās līgumā, un par jauno nodošanas mehānismu Tirdzniecības un sadarbības nolīgumā starp Eiropas Savienību un šo trešo valsti ir saistoši Īrijai (C‑479/21-PPU).

22.-23. NOVEMBRIS

Tiesnešu forums 2021

Šīs ikgadējās tikšanās laikā 136 valstu tiesneši no 27 dalībvalstīm un Tiesas locekļi apmainās ar viedokļiem par aktuālo judikatūru un sadarbības mehānismiem starp Tiesu un valsts tiesām.

27. NOVEMBRIS

Eiropas Cilvēktiesību tiesas delegācijas vizīte

Tiek organizētas trīs paneļdiskusijas par šādām tēmām: “Nediskriminācijas princips – metodoloģija un piemērošana”, “Patvēruma meklētāju aizturēšana” un “Trešo valstu pilsoņu izraidīšana un tiesības uz ģimenes dzīvi”.

9. DECEMBRIS

Divu jaunu Revīzijas palātas locekļu zvēresta nodošana Tiesā

Helga Berger (Austrija) un Marek Opioła (Polija), kurus par Eiropas Revīzijas palātas locekļiem iecēla Eiropas Savienības Padome, svinīgās sēdes laikā nodod Līgumos paredzēto zvērestu.

21. DECEMBRIS

A. Calot Escobar Tiesas sekretāra amata pilnvaru atjaunošana

Alfredo Calot Escobar (Spānija), kurš ir Tiesas sekretārs kopš 2010. gada 7. oktobra, tika atkārtoti iecelts amatā uz jaunu sešu gadu pilnvaru termiņu līdz 2028. gada 6. oktobrim.

B | Gads skaitļos

Tāpat kā 2020. gadā, arī 2021. gadā Eiropas Savienības Tiesas tiesvedības darbību ietekmēja veselības krīze. Pateicoties pasākumiem, kas tika veikti jau kopš krīzes sākšanās, tiesas ir spējušas veikt savus uzdevumus un nodrošināt nepārtrauktību Eiropas tiesiskuma aizsardzībā. Videokonferenču ar sinhrono tulkošanu organizēšana ir ļāvusi lietas dalībnieku pārstāvjiem uzstāties attālināti un tiesai 2021. gadā saglabāt ļoti augstu tiesvedības darbības līmeni.

Pēc īslaicīga krituma 2020. gadā šajā gadā savukārt ierosināto lietu skaits pieauga abās tiesās; līdzīga tendence bija vērojama arī attiecībā uz pabeigto lietu skaitu.

Abās tiesās ierosināto lietu skaita pieaugums līdz 1720 lietām (salīdzinājumā ar 1582 lietām 2020. gadā) ir ievērojams. Šis pieaugums ir īpaši jūtams Tiesā un izskaidrojams galvenokārt ar ievērojamu apelācijas sūdzību par Vispārējās tiesas nolēmumiem skaita palielināšanos, kas savukārt ir saistīts ar Vispārējās tiesas darbības pastiprināšanos.

Pabeigto lietu skaits abās tiesās sasniedz kopā 1723 lietas (salīdzinājumā ar 1540 lietām 2020. gadā) – Tiesa ir sasniegusi rezultātu, kas ir līdzīgs iepriekšējā gadā sasniegtajam, savukārt īpaši lielais Vispārējā tiesā pabeigto lietu skaits ir 2019. gada septembrī īstenotās Savienības institucionālās struktūras reformas rezultāts.

Vidējā tiesvedības ilguma (17,2 mēneši) pieaugums salīdzinājumā ar 2020. gadu (15,4 mēneši) lielā mērā ir saistīts ar pasākumiem, kas veikti, lai mazinātu veselības krīzes sekas, tostarp papildu viena mēneša termiņa piešķiršanu lietas dalībniekiem, lai tie varētu iesniegt savus procesuālos rakstus vai rakstveida apsvērumus.

Šāda paralēla kopējā 2021. gadā ierosināto un pabeigto lietu skaita attīstība izskaidro arī to, kāpēc abās tiesās izskatāmo lietu skaits saglabājas stabils: 2541 (salīdzinājumā ar 2542 lietām 2020. gadā).

Iestāde 2021. gadā

81 TIESNESIS

11 ĢENERĀLADVOKĀTI

no 27 dalībvalstīm

2247 ierēdņi un darbiniek

60 % 40 % 1355 sievietes 892 vīrieši

2021. GADA BUDŽETS 444 miljoni EUR

Atbildīgos administrācijas amatos esošu sieviešu pārstāvības ziņā Tiesa ierindojas virs vidējiem Eiropas iestāžu rādītājiem.

Sievietes ieņem: 54 % no administratoru amatiem 40% no vidējā un augstākā līmeņa vadības amatiem

Tiesvedības gads (abas tiesas kopā)

1720 ierosinātas lietas

1723 izskatītas lietas

2541 izskatīšanā esošas lietas

173167 kanceleju reģistros ierakstītu procesuālo dokumentu

Vidējais procedūru ilgums: 17,2 mēneši

Tiesa 16,6 mēneši

Vispārējā tiesa 17,3 mēneši

Ar e-Curia iesniegtie procesuālie dokumenti procentos:

Tiesa 85 %

Vispārējā tiesa 93 %

Lietojumprogrammas e-Curia piekļuves kontu skaits (pieaugums par 13,5 % salīdzinājumā ar 2020. gadu) 8378

Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicēti tiesu paziņojumi 2809

e-Curia ir Eiropas Savienības Tiesas lietojumprogramma, kas ļauj Tiesā un Vispārējā tiesā ierosināto lietu dalībnieku, kā arī – saistībā ar Tiesai iesniegtiem lūgumiem sniegt prejudiciālu nolēmumu – valsts tiesu pārstāvjiem veikt procesuālo dokumentu apmaiņu ar kancelejām pilnībā elektroniski.


e-Curia: datoru lietojumprogramma, kas ļauj veikt juridisko dokumentu apmaiņu.
Skatīt YouTube video

Valodu dienesti

Tiesai kā daudzvalodīgai tiesu iestādei jābūt spējīgai izskatīt lietu, lai arī kādā Savienības oficiālajā valodā tā būtu iesniegta. Pēc tam tā nodrošina savas judikatūras izziņošanu visās Savienības oficiālajās valodās.

24 iespējamas tiesvedības valodas

552 iespējamas valodu kombinācijas

616 juristi lingvisti dokumentu rakstveida tulkošanai

Darba apjoms: 1 337 000 tulkojamās lappuses

1 257 000 Juridiskajā tulkošanas dienestā iztulkotās lappuses

Tiesu piemēroto taupības pasākumu ar nolūku samazināt tulkošanas nepieciešamību rezultāts: 668000 lappušu

71 tiesas sēdes un sanāksmes, kurās nodrošināts sinhronais tulkojums

423 tulki mutvārdu paskaidrojumu uzklausīšanai tiesas sēdēs un sanāksmju tulkošanai